Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 20.června se konečně rozjel kolotoč soutěží ŠHL. A začalo se přesně tam kde se loni končilo - na sportovní dráze u Žernovic. Vše tedy připomínalo loňské zakončení ŠHL, až na jednu podstatno uvěc - výkony jednotlivých družstev. A také přitvrdili terče, což bylo pro dost týmů nemilé zjištění

Soutěž rozjel domácí "B" tým a moc spokojeni asi nebyli, ale kdyby jim někdo řekl že s časem 20,09 skončí nakonec na pátém místě asi by mu nevěřili. Druhý šel na start nabuzený tým Zdíkovce - nová vizáž nová mašina, bohužel pomalejší pravý proud znamenal až čas přes 25s. Ale jinak vše vypadalo pěkně, myslím že se další tým brzo dotáhne na špičku. Další tým Sudoměř "A" také moc spokojen nebyl a hrenice 20vteřin odolala. A to samé platí o dalších týmech, včetně doslova a do písmene černých koní (resp. lam) z Drachkava, vypůjčenou kalenickou mašinu ani pořádně nevyzkoušeli a skončili bez bodu. Až sedmé Obytce předvedli čas který stojí za zmínku - 18,89 a mohlo to být ještě podstatně lepší nebýt zbytečně málo dotaženého rozdělovače. Pak další týmy opět bojovali hlavně s doběhem k čáře, až 14-té Nišovice přes problém s rozdělovač daly 19,81.

A to už jsme se připravovali my, s vypůjčeným trojákem z Drachkova, protože náš rozdělovač je stále sešitý. Vzhledem k překvapivě špatným časům jsme trochu pozměnili taktiku a nechali předek pořádně doběhnout. Nakonec to bylo i nutné, pač Bobo měl problém se spojem a Frk trochu zauzloval béčka. Výsledný čas 19,42 sice dost zaostal za lońským - 18,20, ale znamenal průběžné druhé místo a téměř jistotu umístění na bedně.

Po nás pěkný výkon předvedl budilov A - 20,09. Sudoměři B se nerozeběhla časomíra a opakovaný pokus byl sice lepší než ten první ale stačil až na 12-té místo. No a nakonec tradičně Žernovice A, kluci předvedli že maj domácí dráhu zmáklou dokonale, perfektně natrénováno a zachránili úroveň včerejších výkonů časem 17,90. Což je samozřejmě i rekord ligy.


Skončili jsme tedy třetí, a to je nadočekávání dobrý výsledek, když vemem v úvahu že jsme zatím předvedli jeden dokončený útok na tréninku a jeden s dvanáctkou na okrsku.....

A na záver si nemohu odpustit poznámku: Krize už se promítla i do hasičských soutěží, na což nás včera upozornily dvě věci. 1.) Maso došlo ještě než jsme po finále hladoví stihli dorazit ke stánku, je vidět že pořadatélé nopočítali že si ho bude moc ještě většina lidí dovolit koupit. a za 2.) oproti loňsku krize podstatně zmenšila velikost pohárů což je teda docela škoda. :)