Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

V sobotu 13.září nás čekala poslední soutěž ŠHL. Průběžně jsme drželi druhé místo s náskokem 9 resp. 10 bodů na Nišovice a Sudoměř. Oba týmy ale měli lepší celková umístění než my a při rovnosti bodů by nás v pořadí přeskočili. Museli jsme se tedy udržet alespoň o bod před nimi a kalkulace byla jasná, nejhůře sedmé místo nám dávalo 100% jistotu druhé místa a sedmé místo zaručovalo alespoň místo třetí v celkovém hodnocení ligy. Čtvrté místo jsme měli jisté ale tato představa nás popravdě trochu děsila při vzpomínce na čtvrté místo z Dolan a bramborákový záhul v podobě šéfkuchře Sviňáčka.

Ale od začátku. Soutěž proběhla na louce pod Žernovicemi, bylo vidět že se jí pořadatelé věnovali a pěkně sekaný a upravený trávník zaručoval dobré podmínky pro běh a udržení kvality dráhy p ocelou dobu soutěže. Startovní listina byla tvořena dle průběžného pořadí ligy, na start jsme šli čtrnáctí, hned za největšímy konkurenty z Nišovic a Sudoměře. A také jsme doufali že pár týmů jako Drachkov, Obytce nebo Žernovice B dají čas který nebude až do našeho startu překonán a výrazně nám tím pomohou. Nakonec dobrý čas dalo jen domácí Béčko. Obytce nedorazily vůbec, Drachkov nedal koš a Dolany s časem 19,70 do bojů o medaile nezasáhly. Sudoměř A doplatila na nedůkladnou přípravu hadic a po pádu béčka kdy už tým stál na startovní čáře se rozpadl i céčkový spoj strojníkovi. I přes to se podařil dát v dobrý čas 19,43. Ale stále vedly Žernovice B (18,86). To však změnil pokus Nišovických, kteří stejně jako Žernovice B předváděli ke konci sezóny skvělé výsledky. Kluci věděli že musí skončit před Sudoměří a to jim zajistí skvělé třetí místo v celkovém pořadí. A také se tak stalo, že umí dát 18tku nás přesvědčili už ve Stachách a svůj výkon zopakovali – 18,63 a průběžně první místo v soutěži.

My jsme během přípravy na základně rychle přemýšleli co s tím, na třetí místo v ŠHL nám stačilo dát čas do 23s. To by neměl být i při případné chybě problém a tak jsme mohli riskovat. Strojník měl přesné instrukce jak zalít první béčko aby nenastal problém který nás pronásledoval celou sezónu, tedy že se první béčko po přidání plného plynu zkroutilo do kobry a ztratili jsme na něm 10 metrů které pak chyběli proudařům při sestřiku. Vše jinak proběhlo bez problémů a výsledný čas 18,20!!! Na pravém terči dokonce 17,60.... Tak už jme jen čekali zda domácí náš čas překonají a zvítězí na domácí soutěži a snad dokonce na rychlé trati dají vytouženou sedmnáctku. Sud s rozdělovačem se ale trochu zdržel na základně a proadaři tak byli daleko od čáry. Tentokrát to tedy dopadlo obráceně než je zvykem – „Žernovické áčko odsouvá svým posledním (většinou vítězným pokusem) Kalenice o místo níž (většinou ze třetího na čtvrté místo). Brali jsme tedy první místo, rekordní čas v našem podání a celkově třetí nejlepší v ŠHL, druhé místo v celkovém hodnocení ŠHL, což si troufnu označit jako náš největší úspěch vzhledem k letošní vyrovnanosti týmů, a samozřejmě tři krásné poháry, které jsme zatím uložili do lednico od pana Dovína a čekáme až nám nefunkční lednici vymění za poličku na poháry.

Závěrem ještě musím poděkovat Levé Lamě z Drachkova, kterou jsme na soutěži a hlavně na vyhodnocení adoptovali. A také strojníkovi a béčkařovi za roztažení béček, snad už jim to takhle vydrží. Snad jsme tímto výsledkem překonali vítězství na okrese které bylo podmínkou vyasfaltování tréninkové základny, jak Starosta obce na jaře sliboval.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář