Jdi na obsah Jdi na menu

Poprvé jsme se do Sušice na memoriál Václava Bucifala vypravili v roce 2003, s tím že na klatovsku moc sport neběhají a že je tam velká šance na úspěch. Ovšem v nadupané konkurenci jsme skončili až na 7.místě. Na klatovsku totiž moc spotr neběhají, ale tréninku na jejich styl a hlavně mašinám věnují času dost. A o tom jsme měli šanci přesvědčit se i v dalších letech: r.2004 - 6.místo, r.2005 - Np, r.2006 - 4.místo. Nejlepší čas během naší účasti předvedl Strážov - 20,21s. Tradičně se běhá na 2B široké s nástřikovými terči a časomírou SDH Strážov.

Ale v Sušici je vždy dobrá atmosféra, a hodně kvalitních týmů takže je na co se koukat. Proto jsme jeli i letos, hlavně s ohledem k zrušené soutěži ŠHL v Přeštovicích. Soutěž se tentokrát konala v areálu základní školy, což byl posun určitě k lepšímu, na původním místě byl sice asfaltový náběh, ale béčakř a proud už se na něj nevešli a běhali v loužích které se tvořily na távě za asfaltem. Psycho vylosoval startovní číslo 11.

Na start se postavila první domácí Sušice ale platný čas nenasadili. Ani klatovské Luby a Čachrov moc nezabodovaly.  Šesté nastoupili Petrovice u Měčína, a parádní útok zhatila neseplá časomíra, svůj druhý pokus opět zkazili na nástřiku a výsledný čas byl až 28,17. Deváté běželi Bílenice-Dražovice, obhájce vítězství a největší favorit. Výstřik byl 17,1 a levý terč měl nastříkáno 19,28, bohužel na pravém terči se nástřik nezdařil a to znamenalo až páté místo. Před námi běžel Soustov, toto družstvo jsme v Sušici ještě nepotkali, ale dali o sobě vědět nejen nápisem na mašině:"KURVA UŽ SME TADY",ale i výkonem. Výstřik sice "až" 18,48 ale super nástřik a výsledný čas 21,84. A nastupili jsme tedy my. Konečně jsme se sešli v Sušici v plné síle a zadek šel natvrdo, předek se taky povedl, trovhu mohl jít béčkař víc do strany a pravý proud vytáhnout hadic z pod rozdělovače ale voda se moc nezdržela a výstřik byl 17,48. S nástřikem si proudaři taky poradili hodně solidně, Bobo napravil chybičky a dal 20,63, Maxa moc nezaostal a výsledek by 21,70, což bylo průběžné první místo.

Pak nás čekalo pohodové ležení s pivem na pěkně upraveném trávníku. Bohužel pod časomírou a to nás málem stálo infarkt a to hned několikanásobný. Chvilku po nás běželi Rozsedly, dle mnohých informací s lepší mašinou než maj Bílenice. A i výkon tomu odpovídal. Ale nástřik je nástřik a pokud je skoro 10vt není šance na úspěch. Další nám už dobře známý tým Malá Víska už nás několikrát porazil a moc nechybělo ani tentokrát, časomíra se zastavila na 22,22. A než jsme se stačili vzpamatovat hned po nich dali Janovice 22,07. A to nejhorší naá ještě mělo čekat, Nýrsko, a to hned dva týmy. A velmi podobné útoky - výstřiky 17,95 a 17,98 hovoří za vše. Nakonec naštěstí pro nás problémy na nástřiku, jednou vinnou céčka na rozdělovači na jeden zoubek a podruhé jeden proud nedotahl. takže už jsme mohli začít slavit, teda spíš ve slavení pokračovat, protože jsme už byli v hodně veselé náladě.

Bohužel úroveň pořadatelů nedosahuje úrovně startujících týmů, kromě třech miniaturních pohárů a jednoho putovního se žádné ceny nerozdělovaly.  Ale to nám bylo jedno, zapsat se mezi vítěze memoriálu je hodně cenné. V konkurenci 12 týmů s upravenými stroji minimálně na naší úrovni je to úspěch srovnatelný s vítězstvím na soutěži ŠHL. Bohužel jsme si radost trochu pokazili v Přeštovicích, ale to sem motat nebudu.