Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dalším nováčkem v pořádání soutěže ŠHL byla o tomto víkendu Sudoměř. A pořadatelé připravili soutěž opravdu poctivě, nechybělo nic na co jsme si na soutěžích ŠHL letos zvykli a přidali opět něco navíc. Pokud to bude takhle pokračovat neví mco vymyslíme u nás.

ŠHL se přehoupla do druhé poloviny, v Sudoměři se odehrálo páté kolo z celkových devíti. Pořadatelé připravili kvalitní dráhu, ta měla sklon lehce z kopce což přispělo k rychlým časům. Zázemí pro soutěžící a diváky bylo také připraveno a mohlo se začít.

Teď musím mít dvě připomínky:

1- Čas na přípravu byl zbytečně zkrácen na tři minuty. Pokud by se začalo dle původního plánu nemusel by se čas nahánět takhle. A halvně jestli se skončí v 5 nebo 6 hodin je jedno. Takhle byla soutěž zbytečně hektická a pro moc jsme z ní jako soutěžící neměli. Pro diváky je to ale atraktivnější. Já bych zvolil komromis 4 minut, a ty by rozhodčí dodržovali. 

2- Rozhodčí se namontoval do pravidel ŠHL s délkou koncovek savic. Ty zatím neupravujeme a Drachkováci se museli zbytečně dohadovat s rozhodčím.

Ale to je asi vše co se dá soutěži vytknout.

Jako první šli na start domácí, jako největší favorit se s těžkou rolí poprali relativně dobře,asi čekali čas pod 18vt ale i tak bylo po jejich pokusu za 18,38 o vítězi rozhodnuto. Jako další z předních příček ligy šel Drachkov. Klukům se daří a začínají všem favoritům šlapat na paty, tentokrát dali 20,06, lehčí prostřik znamenal až 7.místo. Hned po nich Nišovice tentokrát chybovali na koši ale ztráta nebyla veliká, mašina to dohnala, a kluci měli čas natahnout hadice. Čas se zastavil na 19,86. A ani to nestačilo na pohár. Nám bylo jasné že budem muset zopakovat časy z tréninků a dostat se před ně což by mělo znamenat alespoň třetí místo. Bohužel v tomhle jsme se přepočítali. Ale abych nepředbíhal. Na start šla další družstva pravidelných účastníků ŠHL. Stachy i Budilov B ale chybovali a brali jen po bodu za dokončený útok. To Dolanští už měli ambice vyšší, chtěli určitě prolomit smůlu. Ale opět se nezadařilo, troják se zdržel víc než je možné pro čas atakující 20vt a strojník musel dvakrát ubírat.

A po Dolanech jsme nastoupili my. Sestava se asi už hodně přiblížila ideálu, a podle časů z tréninku a lehčím terčům jsem tajně myslel na čas pod 19 sekund. V přípravě tentokrát problém nebyl, i start byl OK. Dál už to šlo také podle našich představ. Spojky proudům a trojáku klapli a vyrazili jsme vpřed. Voda šla docela brzo, a až na proudy se dostala bez problémů. Proudaři se už také poučili a zbytečně netahali a zaklekli. Když vystříkla voda na tabuli přeskakovala 16 na 17tku. Spolu s béčkařem jsme hyptnotizovali časomíru. Jenže postupně naskočilo 18,... pak 19,... a čas se zastavil až na 19,63. Levý proud měl sraženo v 18,5, což je obrovská škoda. Pak nastala naše tradiční dohadovaná, kdo co zkazil a kdo za to může. Za hlavniho viníka jsme byl označen já. Za prvé jsem béčkaři špatně odkrokoval kam má doběhnout a za druhé Bobovi šla prý voda minimálně o půl vteřiny než levému proudu.Bez videa se těžko něco dokazuje, a tak až na konci soutěže kdy jsme měl možnost náš útok shlédnout vyšla pravda na jevo. Béčkař se zdržel na základně a pak ho zalila voda, ne jak tvrdil že doběh a zústal stát a ještě by moch tahnout, ale už byl na místě. A rozdíl ve výstřiku prudů byl max 0,2s, takže Bobo sříkal skoro 2 vteřiny. Proudy byli daleko, těžko jim něco vyčítat, ale např domácí béčko srazilo také z velké vzdálenosti do vteřiny. No a pak říct že snad nejezdíme vyhrávat tak nám tohle musí stačit už bylo zbytečný. Na psychice budou muset někteří z nás zapracovat, už dávno jsou pryč časy kdy jsme jeli na soutěž s tím ža přivezem pohár akorát když to půlka favoritů zkazí a nám se to naopak vyjímečně povede.

Ale zpět k soutěži. Po nás šli Hoštice s mašinou z Nišovic, ale to jsme neviděl stejně jako většinu následujících útoků, takže nás pak vzali Přechovice, po delší době se jim útok povedl a dali 19,15. Oproti nám byli na čáře, výstřik měli o vteřinu pomalejší než my, ale umí sestřik. Byli jsme tedy třetí a brambory se blížily. Sv Maří v kombinované sestavě Áčka, Béčka a Dolan měla smůlu hned na startu kdy Macháčkovi spadla hadice (pokud má Mates pravdu tak to byl trest z hůry za jeho pokřik z Budilova) a už bylo jasné že nás neohrozí. Pak jim ještě prasklo céčko a nakonec i béčko a znamenalo to umístění na patnáctém místě. A následovali Žernovice. Ty nekazí, a mašina sice není s nejlepších ale na to dát 19tku určitě mají. A to i dokázali, výstřik kolem devatenácti a tak jak oni sestříknout my, tak ještě těd ležíme někde v Sudoměři, protože měli sraženo do 0,5 vteřiny. To bylo třetí místo.

Nás čekalo finále a útok na 2b úzké. Opět vše super až na béčkaře, který tentokrát sice odběhl včas, ale z mašiny vylítlo béčko a bylo po útoku. Sice o nic nešlo ale tentokrát byli proudaři na čáře, škoda.

K praseti z Čestic jsme tedy brali brambory. Na vyhlášení výsledků jsme dostali i za čtvrté místo pohár což byla celkem příjemné. Dostal ijsme také míč a budemse mít s čím před útokem rozhýbat, ne se honit někde po polních cestách. Po soutěži ještě padl návrh jet na noční do Prachatic, většina by si jela ráda vylepšit náladu, ale strojník to zcela očekávaně zkazil protože už byl v posteli a nikam se mu nechtělo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář