Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak to vemu od začátku, tedy: V Kalenicích začli žně a staví se jeden obrovský komín, takže sejít se na soutěž to je problém, ne tedy ani tak sejít, jako je neřešitelný problém dát vědět někomu kdo dává dohromady sestavu, navíc dvou týmů jestli a v kolik tam dorazí. Nakonec jsme se tedy zdárně sešli, a i se stihli připravit.

Béčko šlo jako druhé, áčko šesté. Za největšího konkurenta jsme považovali Sudoměř. Ta jako třetí zauzlovala céčka a měli čas 27,6?. Loni jsme dali celkem v klidu 25,20 a tak jsme si docela věřili. Před námi běželi Nišováci a když jsem viděl jak vypůjčený strojník nemůže trefit plyn už jsem útoku nevěnoval pozornost a šel se připravit. Nám se útok docela vydařil, ze základny vyrazil první Bobo, a za ním zbytek. Voda šla také brzo, i sem měl strach že nedotahnem. Na rozdělovači byla akorát když jsem doběhl. V céčkách pak u dvanáctek moc "neletí" a asi bylo trochu prostříkáno. No ale čas přes 27 co hlásil Frk mi připadal mimo. Ale bohužel......  Zatím jsem útoky neviděl a neměřil, ale můj dojem je takový, že přetlakáč je samozřejmě k hovnu, a čím dýl se do něj pustí voda, tím méně odpustí. Potvrdilo to i víc soutěží během sezóny. Rychlá voda má odpor v nenatažených hadicích a jak začne přetlakáč odpouštět už je to marný. jediný srovnání: U nás na soutěži dalo béčko o vteřinu horší čas a to prostříkali 3-4 vteřiny, tak mašina tlačí v pohodě, a hadice byly dnes krásně natažený. Doufam že příští rok přerlakáč zruší a budu za to bojovat jak budu moct, protože bohužel v okolí není tolik soutěží abychom mohli jezdit bez přetlakáče a jezdit někam 100km nás dlouho bavit nebude. Ještě že máme Šumavskou ligu, to je slast tam běžet.

Vrátím se k b-týmu, není moc co hodnotit, co kritizovat, vítězství je, pohár také, a historie se neptá. Ale ukázalo se že běh za béčko není radno podceňovat a řádná příprava se vyplatí. Už to vypadalo že útok skončí ostudou.

K hodnocení soutěže. Začnu tím lepším, pěkné velké poháry, ne jako nějaký mrzáky 10centimetrový. Hudba byla, ale spíš otravná, během útoků a dost nahlas. Takže posledním kladem byla účast kvalitních rozhodčích. Cenu sice dostal každý ale 4 plechovky piva, to by mi nestálo za to ani ceduli pivovaru tam dávat, ale třeba si domácí popijou až teď když jsme odjeli. Účast rok od roku klesá a není se co divit. Měření tradičně ručně na plechovky, to by asi byl problém říct někomu kdo má ele. časomíru, možná by ji někdo přivezl i za startovný a pár klobás. Takhle je to prezentace hasičského sportu jako prase, přijde nebo se tam zastaví spoustu lidí co o tom nemaj potuchu a zas odejdou protože je to nezaujme. Pozvánka na soutěž se rozdávala při příjezdu, to si budu dlouho pamatovat! Jo a aktivní zástupce hasičské výzbrojny se také předvedl když nám řek jestli vůbec naše pröudnice od Klimeše můžem používat a že mu máme dodat atest! Hlavně že má atest na přetlakáč a klesající úroveň Strakonické ligy. Takže když si budem přes zimu něco kupovat tak přes net nebo v Sušici.

Závěrem gratulace do Nišovic, dnes asi místní hospoda zažije co nezažila. PS pěkný kotoul při předání!

A nám nezbývá než se za rok pokusit získat pohár zpět, a těšit se alespoň z těch dvou z dneška.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jako beckar

(cendys, 5. 9. 2006 11:31)

tak nevim, ja jsem byl volan k zakladne, abych si upravil cecko a kouknu ty jsi tam montoval becko...co rikas beru, nevim jestli jsi ho mohl mit spojeny. Jinak vcera jsem si natahl vazy v kotniku na treninku, pri rozcvicovani, tak ted uz se b team dohromady urcite neda.

jako psycho

(Kaja, 5. 9. 2006 9:20)

ty už seš jak ten Psycho, rozhodčí to zkouk, a ja si všim že ho mam blbě natočený tak sem si to opravil, ale od sebe sem to měl pořád stejně, a při těhle pravidlech je jedno jestli to je v sobě nebo kousek dál.....

to kaja

(cendys, 5. 9. 2006 9:06)

a nebylo to jedno becko uz zapojeny :-)))

stařec

(Kaja, 4. 9. 2006 22:34)

a jako stařec bys měl právě věnovat pozornost přípravě, ale měl bys přiznat pravdu, vždycky ještě zapojuješ béčkaři spojku, a tentokrát já měl zapojený všechny tři dřív než ty dvě, tak si hmát do prázdna a zdržel se, vid? jinak sem rád že béčko jelo po dlouhé době jsem si mohl zaběhnout béčka, to je pohoda

pivo

(Kaja, 4. 9. 2006 21:20)

hodnotil bych vikendove souteze podle mnozstvi vyhraneho piva. Lisov 100x lepsi :)

soutěž 2

(Frk, 4. 9. 2006 19:55)

Poslední dobou zapomínam asi už sem vážně starej.Chtěl sem něco napsat k soutěži.Děs!!!Přirovnal bych jí k Malenicům.Ceny-diplom a 4 plechovky piva na tým je vážně málo.Zvlášt ve městě jako Strakonice.Ale co se divím,domácí soutěž nezajímá ani necvičili.Plechovky už bych čekal spíš na okrsku u Kladrubáků a ne na pohárový soutěži ve Strakách.Ještě neúčast Přechovic a týmů z Prachaticka podtrhla "kvalitu" soutěže.Nejlíp by pořadatele udělalali kdyby už příští ročník nepořádali.

soutěž

(Frk, 4. 9. 2006 19:16)

Hodně se mi to nepovedlo.Měl sem spojky u sebe a při prvním spoji sem si rozhodil spoj na proudnici a tu sem zapojil asi na podesátý.Pak už by to nedoběh ani Superman.Příprava byla obvyklá:dle směrnic obou našich proudů plus sem přidal něco svýho.

čas

(Mára, 4. 9. 2006 9:02)

Bobo naměřil výstřik u "A" asi 25,40.

díky

(pacinka, 3. 9. 2006 13:23)

S tou organizací souhlasim, na to jak je to velký město, tak je ta soutěž dost ubohá. Děkuju za gratulace, za naše první vítězství. Nevim jak jsou na tom ostatní, ale mě je po včerejšku dost zle.

Tak neco k utokum...

(cendys, 3. 9. 2006 9:08)

U becka malinko zazmatkoval Frk, ale to se stava :-)))...a mam za to, ze Dovin asi nevi jak jde plyn :-)))...jinak k acku, pises ze to bych bezchybny vykon, ale to se mi nezda

podekovani

(Kaja, 2. 9. 2006 23:26)

a zapomel jsem podekovat vypomoci z Novych Dvoru, tak Petre dik, a uz bysme te meli angazovat na vic soutezi nez jen kazdorocne na Strakonice