Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zvotoky

9. 7. 2006

K této tragédii v historii Kalenického hasičského sportu se budu vyjadřovat s krajním odporem, jsem také krajan,  radši rychle zapomenout. To že zkazíme my mladý se může stát, ale mělo se jít na jistotu, ikdyž s neroztaženym prvním béčkem se nedá už nic udělat.

Bývalo alespoň zvykem že vše zachrání veteráni. Ale tady se ukázal jejich problém trvající už delší dobu, a to nabrání. Od doby co odešel pan Rudla do hasičského důchodu, jsou tam drobné problémy, ale tady při nabírání do kopce a při velkém převýšení kdy mašina nezabrala se to projevilo v plné " kráse ".

A ani trocha štěstí nepřála, čas 29 byl hrozný ale věřil jsem že na bronz stačí, bohužel o 2 desetiny nás vzalo béčko Sudoměře. U veteránů to bylo ještě horší, čas 56,00 by za starých dobrých časů stačil na bednu. Holt když se daří, tak se daří.

Co říci k samotné soutěži. Můj odhad byl 15 týmů. Nechápu to a nerozumím. 30 družstev!!!!!! Co udělají a jinde ne? Dva dny před tím v drachkově 20 týmů z toho 3 z prachaticka. Cítí snad slabší šanci uspět? Možná. Je to silným okrskem, kde jezdí každá ves? Asi ano. Nebo se jedou pobavit tam kde nejde o časy a výkony, ale o stánek s pivem a následující zábavu? Nejspíš. Někdo přijel pro poháry, včetně nás, někdo pro body, včetně nás....... Je to možná určitá solidárnost mezi "odstrčenými" a  ještě je podpoříme my že tam přijedem a uděláme radost že to zkurvíme, a že radost měli to si pište. Při přípravě veteránů někdo kolem vesele pokřikoval- " mají krátký hadice, je to třeba přeměřit". Na druhou stranu nemusíme nikomu nic dokazovat, této pivní partě jsme to ukázali loni v Česticích, kde ti co nás po příjezdu do Zvotok plácali po zádech, chtěli plácat ze závisti jinak.

A ještě jedna věc. Nás dopředu upozorňovali že chtěj soutěž z 12tkou. Tak jsme ji přivezli, a dokážu si představit alergickou reakci pořadatelů kdybychom řekli že to nemaj v pozvánce a tudíž běžíme s čím chcem. Když to podal takhle rozhodčí, bylo bez nejmenšího odporu vše povoleno. Navíc na nástupu řečeno že je stejně přetlakáč tak maj všichni stejný podmínky.

Jo a když jsem u přetlakáče, toho pěkného Sousedovického. Odpouští jak chce! Sledoval jsem ženy a družstvu s 12tkou odpouštěl celý útok, nasledujícímu s lehce upravenou až za rozdělovačem. Možná je vtom chyba přetlakáče, možná odpor hadic, možná výše otáček, možná náhoda. Určitě se na něj ještě zaměřím a 100% něvěřím že je nastaven jak má být. Podle ohlasů z jiných krajů se chová až podezřele. U nás tenhle každopádně nechci, zlatej ten starej. Hlavně doufám že maj Přešťovický svůj a nenechaj si ho od té simpatické paní ze Sousedovic vnutit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář