Jdi na obsah Jdi na menu
 


V ideálním termínu a vzhledem k slušné vzdálenosti jsme vajeli na Západočeskou hasičskou ligu. Tamní soutěže se pořádají systémem soutěžních víkendů kdy většina týmů přespává v dějišti následující soutěže. Chtěli jsme vidět jak to probíhá i tu noc a tak jsme vyjeli hned po Drachkovu. Bohužel počasí bylo dost špatný, ale to nás neodradilo. Ze soutěžního týmu nás jelo 5, zbytek měl dorazit druhý den, bohužel jsme opět museli imrovizovat.

Večer se v Seči konala soutěž o nejrychlejší náběr, na mašinu bylo připojeno jendo béčko a na druhém konci přivázené ke stromu. Na konci béčka byl spínač. Nejrychlejší čas byl 9,18. Loni se dokonce Bezděkov dostal i pod 9 vteřin. Bylo se opravdu na co koukat. My přijeli na poslední chvilku a než jsme se zaklimatizovali (dali pár piv) tak už soutěž probíhala, tak jsme vše pozorovali. Nemuseli jsme ani nikam chodit, přímo v pivním stanu byla velkoplošná projekce v přímém přenosu :).

Pak následovala volná zábava. Většina týmů už byla na místě i přes zimu, vítr a déšť. Ale všichni jsou na to slušně vybaveni co si budem povídat, naše provizorní spaní na kářa, nebo v autě nebylo nic moc, zvlášť když s námi byl Psycho. Kdo spal na hřišti už zná Psycha z Kalenic, ví že nosí brýle, že se mu v noci rozbily, že nenašl k nim šroubek a nic chudák neviděl. A hudební produkce končila až v 6h ráno, asi až s posledním odcházejícím soutěžícím, jak někdo trefně poznamenal - aby měli všichni stejné podmínky.

Samotná soutěž se rozjela v 11h. A bylo opět na co koukat, nen adarmo se říká že ZCHL je po extralize druhá nebo třetí nejkvalitnější soutěž, a to ve všech směrech. Náš pokus zbrzdila chyba na savicích, změny sestavy nejsou na zadku ideální a na nás se až moc negativně projevují. Chyba bala i na rozdělovači, přivřený kohout znamelan prostřik pravého proudu, levý měl sraženo ve 20,5. Ale ostudu jsme neudělali, budem mít šanci to napravit v Bílenicích a asi i ve Strážově.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář