Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek tentokrát napsal Štěpán, protože měl o všem nejlepší přehled:

 

Sezona odstartována ve Volenicích


19.května 2007 proběhla okrsková soutěž SDH ve Volenicích. Většině účastníků tak začala sezona těchto soutěží a došlo k první prověrce jejich mašin po „zimním spánku“. Po přivítání sborů a položení věnce ve Volenicích, odpochodovali hasiči na místní hřiště,kde následně soutěž probíhala. 15 družstev zde svádělo boje o nejlepší umístění. Nakonec soutěž vyzněla nejlépe pro obě družstva SDH Kalenice. Hlavní tým vybojoval suverénně prvenství s časem 24,56 v útoku (93,40 na stovce). Druhé byly Volenice I s časem 32,69 v útoku (100,18 na stovce). Třetí skončily Strašice s časem 37,69 (97,13) .(4.místo Krejnice – 34,41, 5.místo Novosedly 36,69). Veteráni SDH Kalenice s nejstarším členem v družstvu, zvítězili s časem 34,19, na 2.místě skončily Zvotoky (35,54) a 3.místo obsadily Strašice (41,50).

V počtu diváků by zřejmě Kalenice odváželo rovněž jeden z pohárů. V další kulturní části dokázali (nejen) soutěžící, že nejde jen o soutěživost. V příjemné přátelské atmosféře, která panovala po celou dobu akce, si měli přítomní co říci až do večerních hodin. Tuto atmosféru okořenila hudba Nauše Pepíka, která doprovázela akci po celou dobu samozřejmě skvěle na jedničku .

 

Soutěž pohledem fanouška Kalenického týmu:

Jako nesoutěžící v sobotu 19.5.2007 na okrskové soutěži ve Volenicích jsem vnímal mnoho pozitivních jevů, nejen co se výsledků týká. Samozřejmě 1.místo týmu v útoku a stovce, jakož i vítězství veteránů se příjemně při závěrečném vyhlašování poslouchá nejen soutěžícím, ale i divákům a příznivcům Kalenic. A co se týká počtu diváků, zřejmě by byly Kalenice rovněž do 3. místa a to i při případném vyhlašování nejstaršího diváka a „fandy“ (Jaroslav Bláha-84 let). V družstvu veteránů by to dopadlo obdobně. (Pozn. – nezasloužil by kolektiv SDH Kalenice nějakou dotaci pro další rozvoj SDH i když jsou zřejmě dle některých funkcionářů jen „malým, méně početným družstvem regionu“ ??? ).

Kromě těchto výsledků byla dobrá i organizace soutěže. „Poločasová přestávka“ zaviněna nedostatkem vody, nebylo vůbec na škodu. Traktorista nabral potřebné množství H 2 O, aby se mohlo v klidu pokračovat, ti co měli před soutěží nabrali ještě sil, ti co měli odběhnuto, jakož i diváci nabírali zatím u nákladního vozidla s označením NEKTAR.

Co bylo největším kladem celé soutěže, to byla přátelská atmosféra všech přítomných, což dokazuje následné příjemné posezení lidí, kteří si měli co říci až do večerních hodin. Atmosféru soutěže okořenila hudba Nauše Pepíka, který po celou dobu akci skvěle doprovázel.

A na konec trochu poezie:

 Start a k základně jak o život všichni běží,

Zachrastí spoje, na plno mašina, voda, proud a terče leží.,

V sobotu, neděli a za týden zas,

Nejlepší chceme mít všichni čas.

I když to (někdy) nevyjde a pohár (se šampíčkem) se nezvedá,

Nevadí, hlavní když dobrá sešlost je a skvělá nálada.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Okrsek

(Kaja, 24. 5. 2007 12:33)

No myslím že to byl za poslední dobu jeden z lepších okrsků co se týče organizace. Trochu vázla doprava k základně, ale i to bylo v normě. Ke kvalitě soutěže určitě přispěli rozhodčí z Čestic. Nebyly žádné zybtečné zmatky, až na nástup, kdy na nás jako náhodou velitel soutěže křišel jestli se náhodou nechcem uráčit jít losovat. Ale ohlásit to, nebo svolat nástup to ho nenapadlo. Hlavně že byl pochod po vsi. Ani rivalita vůči nám už není taková, až na pár poznámek z řad místních při slavnostním nástupu. A nakonec - výsledný čas mě dost překvapil, vše klaplo to je pravda ale bez jediného tréninku dát 24,5 a před loni ve Strakonicích trénujem jak divý a čas o 4 vteřiny horší.... A hlavně nebyl přetlakáč, což bylo největší plus celé soutěže!!!!