Jdi na obsah Jdi na menu
 


O výsledcích a výkonech jsem psal v článcích k soutěžím, teď bych to trochu vzal z jiného úhlu pohledu.

Dražovice- Jde o soutěž konkurenční ligy, tak je určitě co so odtud vzít. Loni jsme okoukali výsledkovou tabuli, letos to bude možná kontrola materiálu, ale vzhledem k tomu že u nás bude poslední soutěž nevím jestli to bude mít smysl, uvidíme. Pak tam byl hodně na úrovni komentátor, u nás se ztím nenašel někdo kdo by byl schopen a ochoten odkomentovat víc soutěží ligy, je zajímavé když se přečte nejenom sestava ale komentátor má o většině týmů přehled a ví co o kom říct navíc aniž by to o sobě museli psát předem. Co asi nebylo úplně nejlepší je dráha, a hlavně základna, na takové úrovni by to určitě chtělo něco "tvrdšího". Mě osobně nejvíc zklamaly ceny, dostat 7x stejný časopis (sice v hodnotě 50kč) nás nedadchlo, a vzhledem k umístění na bodované pozici jsme čekali něco lepšího, ale víme jak se těžko schání ceny a zvlášť pro takový počet týmů. Takže po téhle stránce je určitě soutěž srovnatelná s naší ligou. V čem zatím nemůžem konkurovat je úroveň týmů a jejich počet na soutěžích. Úherce jsou předloňský vítěz extraligy, Horní Lukavice mistři republiky v požárním sportu, Strážov dal nedávno čas pod 17vt.... Ale dráha v Dražovicích byla trochu dokopce a někteří z favoritů chybovali a tak jsme viděli jen jednu 17tku a dva časy pod 19vt. Ale se bylo na co koukat a určitě jak bude příležitost na ZČHL vyrazíme zas.

Čestice- Tady je pro změnu okresní liga, přetlakáčová. Když jsme se na chvilku zastavili se Strážovem a někdo se prokec že večer jedem na soutěž s přetlakáčem tak jsme hned byli za blbce. Naštěstí to zachránila ŠHL a to že o ní něco málo kluci věděli. Zkusíme je pozvat k nám aby to viděli live. Ale zpět k Česticům. Největší problé je tady terén, voda kolem základny a na dráze s kombinací noční soutěže způsobí mnoho chyb a hlavně týmy startující od 15 místa výš nemají moc šancí na úspěch. Vyjímkou bylo naše předloňské víteztví, to jsme šli 22. Ale na vítězství stačilo 23,1vt. Loni jsme měli 23,17 a vítězové s Dolan 22,47. To by letos nestačilo ani na třetí místo. Takže i tady bylo vidět že jde úroveň útoků nahoru a týmy se dokáží vyrovnat i se stíženými podmínkami. Bohužel se letos museli vyrovnávat opět i s problémy s časomírou a startem. To hodně uškodila několika týmům, protože startovat a místo soustředění na výkon si říkat tak vyjde to nebo ne, je na nic. Před námi se to stal oPřešťovickým. A pak to bylo asi nejhorší u nás. Bohužel jak to bývá na těhle soutěžích se do toho vložili diváci. Jedna část nadávala startérovi, ten v tom byl asi nevině úplně nejvíc. Druhá část řvala na Sládka ať nám dá červenej že můžem startovat jen dvakrát. A třetí že si upravujem hadice. Ti měli částečně pravdu, ale k základně jsme šli až když rozhodčí sám uznal že nám koš a hadice spadli vinnou technické závady a dal nám pokyn abysme si to upravili. Bohužel pod tlakem diváků pak za chvilku otočil a posílal nás pryč, jenže to jsme nemohli stačit upravit a byly z toho zbytečné zmatky. S diváky jsem se už dlouhou na startovní čáře nehádal, a díky patří i klukům z Drachkova kteří tam taky pomáhali uklidnit vášně.

Domácí se tentokrát snažili odpouštět vodu, ale jen s céček ale z béček už ne a tak voda přibývala, ikdyž ne tolik jak dříve. Ubylo i stánků s občerstvením, ale stále platí že tahle noční soutěž má specifickou atmosféru, je to spíš o zábavě a asi bude jedna s posledních ze strakonické ligy kam pojedem i příští rok. Po soutěži se ještě docela dlouho čekalo na nástup ale to nám nevadilo stejně jsme se zdrželi do pozdních raních hodin a asi bude málokdo kdo si z toho něco pamatuje.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prase

(Kaja, 13. 8. 2007 16:58)

Jo a pak prijedem a nebudem vedet ktery je to spravny prase kdyz tam budou lezet dve....

je to taky moznost, ale ja sem spis pro patek, bude to klidnejsi, ale zalezi na vetsine, to by ale po tom pripadal do uvahy jedine termin kolem souteze ve stachach, marek jde pred dolanam do prace. tak se domluvime ted v tydnu na fotbale

prase

(Frk, 13. 8. 2007 16:24)

Může se i v sobotu.Před odjezdem na soutěž se napíchne.Já budu pod čuníkem přikládat,sebe podlejvat a až dorazíte se soutěže tak se může hodovat