Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvacátý ročník soutěže - Dolanský pohár v požárním útoku byl na programu 25.srpna. Předloni jsme zde byli třetí, loni druzí. To bylo ovšem na nástřiky. Letos jsme už konečně chtěli medailové umístění na soutěži ŠHL a tak jsme doufali že to vyjde. Přijelo celkem 20 týmů mužů včetně kompletní špičky bodování ŠHL.

Nás zajímal samozřejmě náš výkon, ale pak také nejbližší konkurenti - Sv. Maří a Drachkov. Jako první beželi domácí, letos místo myslivců spíše smolaři. A ani doma to nevyšlo. Změnili trochu základnu, a vše vypadalo dobře, trochu problém na savicích, ale to dohnala mašina. Možná až moc, protože strojník musel ubrat a když znovu přidal urvala se hadice na mašině - NP. Pak šla Sv. Maří. Problém na béčkách a koši také znamenal NP. Až třetí Drachkov dal pořádný čas a nasadil laťku. Čas 20,18 daával naději na přední umístění. Šesté Nišovice přes problém na trojáku to dohnali a i s větší dálky celekm solidně sestříkli - 20,35. Před námi Budilov A trochu čekal na proudaře a bylo z toho 20,99.

Na skolpky v Dolanech jsme ještě neběželi. Je zde trochu specifická trať - do mírného kopce hlavně od rozdělovače, dost měkká a ještě jsou terče mimo osu základny. Loni na nástřik jsme perfektně stanovenou taktikou bez problému skončili druzí. Letos to bylo horší. Před námi týmy kupili chyby a měli problém dotahnout, Prachatické sklopky také nadělali problémy na sestřiku nedávno v Přechovicích, teď ještě byly valečky nakloněné proti proudum. Navíc zdravotní problémy limitovali jednoho z běžců na předku. (musíme doufat že se dá na Stachy dohromady, protože útokem v Dolanech si to podstatně zhoršil). No řekli jsme si že nebudem až tak riskovat, a zkusíme dát výstřik v 19-ti a dostat se před Drachkov. Bohužel strojník čekal, možná ne zbytečně, levý proud jsem měl dlouho pod trojákem a musel jsem čekat se zavřenim kohoutu, a pak ještě levý proud prostřík. Takže jsme opět byli na čáře a nic platné. Celkem z toho bylo 20,41. A opět solidní čas, ale nic dobrého z toho nekoukalo.

Pak jsem několik útoků neviděl, tak jen ve stručnosti- Přechovice se s tím nemazali jak my, dali vodu natvrdo a sice stříkali osm metrů od čáry ale dali to z první vody. Pak Sudoměř také těsně nad 19. Dál už nikdo do předních pozic nepromluvil, za zmínku stojí ještě Sv. Maří B. Nevím přesně co se dělo, ale nechápu jak mohlo áčko s mašinou projít a béčko ne. Tak si půjčili mašinu z Dolan a nešel jim na ní savák, tak zas bral isvou a šli mimo soutěž. Ovšem to hlavní - než si béčkař připravil na startovní čáře helmu spadlo mu béčko. A když ulili první start došel si ho opravit, což mělo být jednoznačné eNko. Nevím jestli díky tomu že už stejně šli mimo soutěž, nebo proto že si to rozhodčí špatně vyložil, nechal je běžet. A i několik lidí z řad soutěžících to bralo jako že to je v pořádku. Budem muset na osvětlení pravidel ještě zapracovat.

No a nakonec Žernovice. Jejich maximum se současnou mašinou je těsně nad 19. A maximum dokáží udělat a zařadili se na druhé místo. My jsme tedy skončili šestí, mohli jsme jít finále ale to už kvůli zmíněným zdravotním problémům nešlo. Takže jsme odjížděli ne v nejlepší náladě. Silná čtyřka se ale do Dolan ale vrátila a doufam že neudělali ostudu aspoň v chlastání.

V bodování ligy jsme na děleném třetím místě spolu z Drachkovem, dostali jsme se o bod před Maří ale zle se na nás dotahují Přechovice, jsou už dva body za námi. Žernovice (89b) mají v čele mají vzhledem ke své stabilní výkonosti dostatečný náskok na umístění nejhůře na druhém místě. Ještě je určítě bude atakovat Sudoměř, má bodů 75, ale spíš si myslím že už nebudou hlavně chtít udělat chybu jako v Nišovicích a Přechovicích a budou si hlídat druhé místo. No a o třetí místo si to rozdáme my, Drachkov, Maří a Přechovice, docela tlačenice na jedno místo. A budem mít tedy i co dělat udržet se v první pětce což jsme si před sezonou určili jako umístění s kterým bysme mohli být spokojeni.

Ve Stachách jsme loni nebyli, takže nevím jaká tam je dráha ale asi nic jiného než riskovat nám nezbývá.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trener

(Michal, 28. 8. 2007 8:50)

Trenera bych nemenil, chybama se člověk učí, možná by to právě chtělo méně taktizovat, možná i tolik nepočítat body a chtít vyhrávat. Letos není bilance zrovna příznivá, ani jednou v SHL na bedne - to je bída.

trener

(Kaja, 26. 8. 2007 16:04)

asi budem muset vymenit trenera, vcera spatna taktika, v Sudomeri precenil sily beckare a dal mu oblouk az z tretiho becka a v Nisovicich spatna sestava. To nas stalo tak 12bodu....

opatrnost

(frk, 26. 8. 2007 14:51)

Byla to chyba,čekat tak dlouho s vodou.Chtěli jsme být co nejblíž pro lepší sestřik a na to jsme doplatili.Plechovky,Sudoměř sice nebyly na čáře,u Zernováku nevim jestli byli na čáře,ale měli rychlejší vodu i sestřik.A proto byly na bedně a my jim koukali na záda.O to 3 místo se musíme poprat,ale budeto mazec.Za to v noci sme v Dolanech kralovali,odcházeli jsme jako poslední.Domů jsme přijeli po půl 3,sem zvědav co o nás napíšou myslivci a hlavně na foto,a po cestě sme museli proudákům zastavovat,páč jim nebylo nejlépe.