Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na čtvrtý ročník noční soutěže v Česticích jsme se pečlivě připravovali minulý víkend na trénincích a poslední generálku měli na soutěži v Dražovicích. Šlo o prase, a vzhledem k startovnímu pořadí byla šance si poprvé přivézt ze soutěže prasátko.

Béčkař byl stejně jako v Dražovicích stále na svatbě a tak běžel opět statřec. Problém byl s přetlákáčem, nemohli jsme mít béčko pod mašinu připravené předem. A tak když dorazil Sousedovický zázrak na chvilku jsme si ho půjčili a hadici podle něj pracně poskládali a doufali že to tam Frk nějak nahňácá.

Soutěž začala až když se opravdu setmělo a rozeběhli jí domácí. První z favoritů šli Bohumilický, ale čas na lepší umístění se jim nepodařil. Po nich nastoupili Plechovky, a rozeběhli to pěkně, ale asi trošku déle čekal strojník s plynem a výsledný čas 22,40 stačil na druhé místo.

Hned po nich jsme šli my. A to co jsme zažili to už se snad ani opakovat nemůže. Rychle jsme vzhledem k třem minutám na přípravu vše naházeli na základnu, poskládal jsem rozdělovač a šel skládat béčko pod mašinu, tam už se potil Frk, béčko tam samozřejmě nedrželo. A vzhledem k tomu že v přetlakáči zústalo trochu vody a tekla zpátky se nebyl očemu divit. Když jsem byl v "nejlepšim" už na mě voall rozhodčí že musim upravit rozdělovač, tak to za mě poladil Bobo. Hadici pod mašinu jsme tam nakonec dostali a šli na start. První výstřel a nic. Tady musim pochválit tým že nikdo nepřešlápl a bylo vidět že poctivě čekáme na výstřel. Pak druhý pokus a zas nic. A šlo se nabíjet. Jenže to už nastartovaná mašina dělala své, a začaly se rozjíždět savice a i béčko pod mašinou. Pohledem jsme posílali dotazy k rozhodčímu zda nás vzhledem k technické poruše pustí na základnu. Ten tak udělal a tak jsme rychle upravili koš a béčko a "vyhnal" nás pryč. Bohužel problém nebyl vyřešen a další nepovedený výstřel. A béčko opět spadlo tentokrát komlet. Tak už jsme nic neriskovali, na základně byl chuchvalec hadic, ale museli jsme riskovat a na ten chuchvalec Frkovi položit hadici a musel jí dát poprvý v životě jinak než z harmoniky pod hrdlem. Vzhledem k tomu musel počkat levý prou i rozdělovač abysme mu s tim někam neškubli a neutekli. tentokrát se start povedl a Frk se s tím popral skvěle a jak dal na mašinu tak jsme vybíhali a doufali ze v tom zmatku najde druhou spojku a oblouk. Kus za základnou mi béčka škubly dozadu a už mi zatrnulo naštěstí to nebylo nic vážného a dotahli jmse skoro až na značku. Proudi byli tentokrát v pohodě a z čáry srazili lehké sklopky bez prostiků. Čas se zastavil na 21,60, na vleké slavení to nebylo, ale lepší časy se na noční v Česticích nedávaj a vzhledem k okolnostem jsme museli být spokojeni a čekat na další výsledky.

Po nás šlï Dolany. Letos maj smůlu snad na každé soutěži, tentokrát se Milan nepopral vítězně s přetlakáčem a bylo po nadějích an obhájení provenství. Pak šli Nišovický hoši, a vypadalo to že daj čas pod dvacet, bohužel nějak zahadně zauzlovali hadice na rozdělovači a bylo vymalováno. Drachkov vypadal ještě lépe, škoda velkého prostřiku na pravém proudu. Drželi jsme tedy stále první místo a prase chrochtalo stále blíž. A vzhledem k horšícímu se terénu byla šance dalších týmů na úspěch stále nižší. Nám bylo jasné že na bedně už budem. Budilov A dával vodu dýl a už ztrátu nedohnali. Pak už se čekalo na největší favority ze Sudoměře. Ušetřili jsme si nervy, protože jsme seděli u auta a zjistili jsme že běží až když jsme viděli proudaře. Zárověň ale bylo jasné že dali vodu se zpožděním a než jsme se rozkoukali zastavili časomíru na 22,44 a to bylo třetí místo. Zbýval tedy Budilov B a Sudoměř B, oba útoky nevypadali špatně ale vzhledem k těžkému terénu již na medailové pozice nedosáhli.

Po loňském třetím místě a předloňském prvním jsme tedy opět zvítězili a odvezli si mimo poukázky na prase i další ceny a pěkný pohár. Pak jsme si odvezli i hodně alkoholu v krvi. Co jsme si bohužel ale neodvezli byl Psycho který za námi dorazil ze svatby a musel šlapat v kvádru pěšky pač na něj kamarádi zapoměli....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Stesti

(Kaja, 16. 8. 2007 15:42)

Urcite se k Vam jeste letos stesti prikloni a smulu protrhnete. To ze praskne becko tesne po utoku neni az tak vec stesti jako spis fyziky, protoze se po vystriku v hadicich o dost zvysi tlak. U vas je problem u Vaseho zpusobu behu strojnika ze jak je prelakac tak tam prekazi vic nez ostatnim. A stesti se taky da jit na proti, dneska uz existujou leky na sklerozu (viz zapomenuty benzin nebo rozsvicene svetlo :))))

Štěstí

(Milan, 14. 8. 2007 18:49)

Už je to tak,asi existuje pán Bůh hasičů a asi jsme ho naštvali. Je to k nevíře, nám prdne C těsně před setřikem a vám B těsně po sražení,ale to si každý zakusil a kdo stále vyhrává - nikdo. A tak trenujeme pilujeme a čekáme na to štěstí.

Máš v tom bordel...

(Michal, 14. 8. 2007 8:07)

Kájo Kájo, s tím alkoholem v krvi jsi to snad i psal. Plechovky měli 22,40 a byli tedy druzí a Sudoměř dala 22,44 takže třetí místo. Nevim nevim jak to budeš v Plechovkově vysvětlovat :-) Taky jsi zapomněl ještě uvést to štěstí na samém konci našeho útkoku - po těsném sundání sklopek nám nádherně ruplo béčko - tenhle útok to byl fakt koncert a souboj Ďábla s Bohem - oba bojovali ze všech sil a ten poslední kousek s tím béčkem se podařilo Pánu Bohu taky ukočírovat. Díky :-) Pravda jen tomu chudákovi Psychovi se někdo pomstil - kdo to byl Pan Bůh nebo Ďábel???? No jo co se dá dělat ....