Jdi na obsah Jdi na menu
 


Loni jsme v Bohumilicích útočili na první vítězství v ŠHL a skončili druzí a celý rok jsme si museli počkat až se nám zvítězit podaří. Předposlední soutěž ŠHL nám totiž přinesla nečekaný úspěch.

Před soutěží se řešilo jestli budou sklopky nebo nástřiky, my jsme řešili odjezd strojníka a velitele na výlet. Poskládali jsme to jako v Nišovickém finále a asi nám tato sestava nosí štěstí, hlavně osoba starce - Frka, nově zvaného Jablečnák a Štístko.

Ve startovce chodí brzo Drachkov a Přechovice jsem si pohlídal a šli jsme tedy za našimi největšími konkurenty. Dnes už se stejně nedá taktizovat, ale měli jsme víc klidu, když jsme věděli že Drachkov i Přechovice dali přes 20vt.

Ale popořádku. První domácí - a pár zmatků a čas nic moc. Sudoměř jako druhá, trochu se zdrželi na zakladně, hlavně rozdělovač s béčkařem ale problém vznikl jinde, levý proud při behu rozpojil proudnici a už ji nedal, a čas se zastavil na 25,91 a bylo z toho až 14.místo. Drachkováci nebyli taky úplně spokojený, čas 21,41 nebyl dle představ. Za to Dolany se opět zlepšily na 20,15 a nakonec to stačilo na třetí místo. Žernovice B dali 19,90 a šli na to Přechovice. A nebylo to právě ideální, museli ubrat a dostali se přes 20 vteřin. To už jsme ale šli my a nebyl čas moc taktizovat, přesto jsme si řekli že hlavní je neudělat zásadní chybu. A to se málem stalo, Psycho nepovolil Michalovi se savákem a málem byl neplatný pokus. Celkově nás tahle chyba zdržela čekali jsme ve předu na vodu a už jsme nedoufal v čas pod 20. Naštěstí savák držel a dali jsme 19,71. Tušil jsem že to tentokrát bude na bednu konečně stačit ale že až na vítězství jsme se tipovat neodvažoval. Ale Maří, Budilov a nakonec i Žernovice se spadlým košem nás neohrozili a mohli jsme se radovat z prémiového vítězství v Šumavské hasičské lize.

Finále jsme docela zkazili ale po šesti pivech se už moc dobře neběží, ikdyž- problém byl asi někde na základně ve složení hadic, myslim žeto nikdo nekontroloval a céčko se omotalo kolem béčka až mi to vyhodilo rozdělovač z rukou a z vítezství se mohly radovat Dolany.

Cesta domů byla velmi veselá, zvlášť když jsme se zastavili v Nišovicíhc a dostali flašku dobrého pití na cestu. Prej něco z jablek. Ztrestali jsme ji než jsme dojeli do Strakonic, teda hlavně béčkař a strojník a domů přijeli ve značně povznesené náladě.

Teď bude jen na nás jak se popasujem se situací v bodování ligy. Odpoutali jsme se od Přechovic a dotáhli se na druhé místo. A jak je u nás letos zvykem, opět se o něj dělíme. Sudoměř má ale lepší umístění a tak bude startovat na poslední soutěži až po nás. Má tedy výhodu. Ale proč se nepoprat, šanci máme. Hlavní je ale udržet to třetí místo, a pak se uvidí. Taky asi body hodně ovlivní týmy ze západu, zrovna pro nás je to situace trochu nevýhodná, ale pokud skončíme nejhůř čtvrtí tak máme bronz jistej i když Plechovky vyhrajou, a čtvrtá místa nám letos jdou :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

spatne

(Kaja, 13. 9. 2007 12:28)

este v katovicich na benzine ste nakupovali piv jak kdyby to do kalenic bylo 50km, tak ti spatne byt nemohlo ....

nálada

(Frk, 13. 9. 2007 10:14)

Nevim kdo měl povznesenou náladu,mě bylo dost špatně!!